Profil společnosti

O nás


sidlo_smallČeská technologická skupina ENWOX® realizuje od roku 2009 unikátní přístup ke snižování spotřeby a nákladů na elektrickou energii. Zabýváme se vývojem a výrobou inteligentních technologií pro stabilizaci a regulaci energetických sítí, smart metering, smart grid a kogeneraci.

Od roku 2014 jsme coby společnost ENWOX ENERGY s.r.o. také dodavatelem elektrické energie, zemního plynu a členem Asociace nezávislých dodavatelů energií. Za pouhé dva roky působení na energetickém trhu se portfolio našich klientů rozrostlo na 3 000 odběratelů využívajících propojení technologií ENWOX® a denního trhu s elektrickou energií. Toto jedinečné spojení umožňuje našim klientům odebírat elektřinu za takřka burzovní ceny.

Poskytujeme komplexní energetický management a individuální řešení úspor nákladů a spotřeby energií.

 

Převážná část klientely skupiny ENWOX® je tvořena malými a středními podniky, municipalitou či bytovým fondem. Za zmínku stojí také významná krajská města, jako jsou např. Ostrava či Brno. Do skupiny společností pod jednotnou značkou ENWOX® patří firmy zmíněné v následující kapitole „Evoluce společnosti“.

Produkty a služby ENWOX® jsou výsledkem zkušeností odborníků, nejmodernějších technologií, postupů a spolupráce s Vysokou školou báňskou – technickou univerzitou Ostrava. Působíme v České Republice, na Slovensku, v Polsku a do budoucna předpokládáme mezinárodní expanzi do dalších zemí Evropské unie. Našim cílem je být významným mezinárodním hráčem na poli výrobců inteligentních technologií pro smart metering a smart grid.

 

 • Neustálý vývoj ve spolupráci s univerzitami
 • Vlastní know – how, patenty, certifikáty, užitné vzory a ochranné známky
 • Přes 8 000 realizací v domácnostech, firmách, obcích a městech
 • Český výrobek špičkové kvality splňující nejpřísnější kriteria
 • Cautum logo

  2009

  Vznik výrobní a obchodní společnosti CAUTUM s.r.o. a její vstup na český, slovenský a polsky trh. Tuto společnost lze považovat za „matku“ celé skupiny.

  Založení projektu „Úspora vydělává“ pro efektivní prezentaci a obchodní distribuci produktů na úsporu elektrické energie zejména pro klienty z řad domácností.

 • enwox_logo

  2010

  Z důvodu plánované expanze v rámci EU dochází ke sjednocení všech produktových řad pod jednotnou značku ENWOX®.

 • prosperita_logo

  2012

  Společnost CAUTUM s.r.o. a finanční skupina PROSPERITA HOLDING a.s. iniciují založení investiční společnosti PROSPERITA ENERGY a.s., jež se stala realizátorem produktu POWERWOX pro korporátní sféru.

  Orientace vývoje na technologie v oblasti smart metering a smart grid sítí.

 • cautum_holding_logo

  2013

  Dochází k transformaci společnosti CAUTUM s.r.o. na CAUTUM HOLDING a.s., kdy první zmiňovaná se tak stává již čistě výrobní společností.

  V tomto roce také vzniká čistě vývojová společnost ENWOX TECHNOLOGIES s.r.o.

 • enwox_energy_logo

  2014

  Vznik společnosti ENWOX ENERGY s.r.o., čímž se portfolio nabízených produktů a služeb rozšiřuje o poskytování elektrické energie a plynu. Propojení dodávky elektrické energie a technologií ENWOX přináší našim klientům krom nízkých cen i mnoho dalších výhod. Technologie lze navíc profinancovat skrze dodávku elektrické energie.

  Spuštění a distribuce technologií pro Smart grid sítě a Smart metering.

 • enwox_distribucni_logo

  2015

  Vznik společnosti ENWOX DISTRIBUTION s.r.o. pro efektivní distribuci technologií ENWOX a expanzi do dalších zemí EU.

  Vývoj nové produktové řady mikrokogeneračních jednotek ENWOX®.

  Zahájení aktivní činnosti společnosti ENWOX ENERGY Slovakia s.r.o. a tím i vstup tohoto dodavatele energií na slovenský trh.

  1. vydání firemního magazínu ENWOX Life.

 

Přidejte se k nám na Facebooku: